CONFISCA DI DROGA ED ARMI A SCUTARI

15-10-2014 ALBANIA SCUTARI : SI CONCLUDONO 2 OPERAZIONI, CONFISCATI DROGA E ARMI http://kohajone.com/shkoder-finalizohen-2-operacione-sekuestrohen-droge-dhe-arme/ https://www.youtube.com/watch?v=E1b3dYokF3s Në Shkodër u finalizua operacioni i koduar ‘‘Shitësi’’ ku u arrestua në flagrancë Ndrekë Kapo 64 vjeç, dhe u shpall në kërkim djali i tij Edmond Kapo 32 vjeç, me banim në fshatin Bërdicë, Shkodër.Nga kontrolli në banesën e tyre u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e proves materiale:· 4 kilogramë e 800 gram hashash në forme boçe· 2 gërshërë· 1 peshore· 2 automatik model 56· 1 armë gjahu e kalibrit 12mm· 15 copë fishekë 12 mm për armë gjahuAta akuzohen për veprat penale të ‘‘Prodhim, mbajtje e shitje të lëndëve narkotike’’, ‘‘Mbajtje pa leje të armëve luftarake e të gjahut’’ dhe ‘‘Kultivimin e bimëve narkotike’’.Gjithashtu u arrestua në flagrancë Bajram Sylaj, 58 vjeç, pasi gjatë një kontrolli të ushtruar në banesën e tij u gjetën e sekuestruan: · 2 armë zjarri· 7 krehëra automatiku · 2 armë zjarri pistoletë etj.

Commenti